Herb - Brzezówka
Herb - Hażlach
Herb - Kończyce Wielkie
Herb - Pogwizdów
Herb - Rudnik
Herb - Zamarski
Hażlach "z lotu ptaka"
Kapliczka w Kończycach Wielkich
Piknik militarny w Hażlachu
Występ ZPiT Ziemi Cieszyńskiej na dożynkach w Zamarskach
Widok z Zamarsk na masyw Czantorii

Ankieta dla miłośników książek

Uznanie dla pisarki z Kończyc Wielkich

Przedszkolaki na medal

Kolejne inwestycje oświatowe

Zaproszenie na „Sztandary Niepodległości”

Przewodnik „Po Cieszyńskiej Krainie”

Uwaga: akcja przewonienia gazu w dniach 12-14.11.2018 r.

Zaproszenie do złożenia ofert na zakup, dostawę i montaż urządzeń i oprogramowania do elektronicznej obsługi rady gminy

Ankieta dla miłośników książek

Uznanie dla pisarki z Kończyc Wielkich

Przedszkolaki na medal

Kolejne inwestycje oświatowe

Zaproszenie na „Sztandary Niepodległości”

Przewodnik „Po Cieszyńskiej Krainie”

Uwaga: akcja przewonienia gazu w dniach 12-14.11.2018 r.

Zaproszenie do złożenia ofert na zakup, dostawę i montaż urządzeń i oprogramowania do elektronicznej obsługi rady gminy

W sobotnie, mocno deszczowe popołudnie, 16 lipca 2016 r. w Domu Wiejskim w Brzezówce odbyła się trzecia edycja imprezy plenerowej pt. „Pokaż nam swoje zwierzątko”, która adresowana jest do dzieci z gminy Hażlach. W tym roku w tej wakacyjnej imprezie uczestniczyła rekordowa ilość uczestników. Do udziału zgłoszono ponad 44 dzieci z terenu całej gminy. Nowością było dopuszczenie do prezentacji także dzieci, które nie posiadają zwierzątek. Tacy uczestnicy w zamian przynieśli ze sobą swoje ukochane maskotki - pluszaki. 

 

zwierzatka 2016 1
Sołtys Brzezówki Leszek Banot na imprezę przybył z kurą Elżbietą o Fot. Patryk Staroń („Gwiazdka Cieszyńska”)
 

Dzięki pozyskaniu kilku sponsorów starano się nagrodzić wszystkie obecne dzieci. Każdy najmłodszy otrzymał słodkości, zimne napoje, kiełbaskę z grilla oraz jakąś drobnostkę. Trzeba podkreślić, że założeniem imprezy „Pokaż nam swoje zwierzątko” jest dosyć trudna dla uczestników prezentacja przed komisją swojego zwierzątka czy też maskotki, która polega na przedstawieniu swojego przyjaciela komisji konkursowej. Dzieciaki były wspaniale do tej konkurencji przygotowane. Uczestnicy pięknie opowiadali o swoim zwierzątku czy też o ukochanej maskotce, udzielali także szczegółowych odpowiedzi na kolejne pytania padające ze strony członków komisji, cierpliwie także oczekiwali w kolejce na swoją prezentację. Z roku na rok obserwuje się coraz to wyższy poziom uczestników startujących w tej konkurencji, co ogromnie cieszy organizatorów. Licznie zgromadzona publiczność nagradzała startujące dzieci gromkimi oklaskami. 

W czasie imprezy został także przeprowadzony konkurs plastyczny oraz malowanie twarzy. Ze względu na niesprzyjającą aurę (rzęsisty deszcz) nie odbyło się mini-disco, pokazy strażackie czy też dziecięcy mecz piłki nożnej. Jako główną nagrodę rozlosowano tort w kształcie  prześlicznego żółwia, który został ufundowany przez Tortownię Daga z Hażlacha.

Od lat misją imprezy „Pokaż nam swoje zwierzątko” jest edukacja ekologiczna najmłodszego pokolenia naszych mieszkańców. Organizatorzy chcieli uczulić dzieci na to, iż warto dbać o swoje domowe zwierzątka, którymi na co dzień się opiekują oraz o środowisko naturalne, w jakim żyją, uczą się oraz rozwijają. Pomysłodawcy tego wydarzenia uczyli dzieci poprzez zabawę, zwracając  uwagę na to,  że warto dbać o środowisko naturalne. Szczególnie mocno podkreślano, iż należy odpowiednio opiekować się swoimi zwierzątkami domowymi, z którymi dzieci mieszkają na co dzień. Próbowano także pokazać, że zwierzęta są istotnym elementem życia codziennego każdego człowieka.

 

zwierzatka 2016 2
Prezentacja swojego ulubieńca przed komisją konkursową o Fot. Patryk Staroń („Gwiazdka Cieszyńska”)

 

Wizją tej imprezy było wzmocnienie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, którzy w późniejszym czasie powinni stać się swoistymi „ambasadorami” ekologii w swoich rodzinach.  Dla organizatorów ważna jest także coraz to mocniejsza integracja miejscowych organizacji samorządowych, ponieważ takie rozwiązanie zawsze procentuje kolejnym, nowym, pozytywnym doświadczeniem, dzięki któremu tworzy się, buduje oraz później rozwija się mocniejszą więź miedzy ludzką, która musi się stać mocnym fundamentem rozwoju kapitału ludzkiego i zaangażowania w kolejne przedsięwzięcia adresowane do mieszkańców naszej gminy. 

Organizatorami tego wydarzenia były organizacje działające w sołectwie Brzezówka: KGW, OSP, KS Brzezówka, Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, Sołtys Wsi Brzezówka Leszek Banot, Rada Sołecka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem, którego pomysłodawcą jest Jarosław Pieczonka, objęła Małgorzata Pępek, posłanka na Sejm RP.

Swoją obecnością zaszczycili nas: posłanka na Sejm RP Małgorzata Pępek, Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Józef Piekar, radni Gminy Hażlach: Franciszek Bierski oraz Piotr Trzaskalski, sołtys Brzezówki Leszek Banot, sołtys  Hażlacha Paweł Macura, przewodnicząca KGW w Brzezówce Zofia Kwiczala, prezes miejscowego KS Brzezówka Krzysztof Szeląg, naczelnik OSP Brzezówka Marek Foltyn oraz weterynarz  z przychodni weterynaryjnej „Olwet” Jolanta Dembiniok.

Sylwia Pieczonka

 

Podziękowania:

 

Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim obecnym na naszej imprezie dzieciom oraz ich rodzicom, Małgorzacie Pępek, posłance na Sejm RP, Wójtowi Gminy Hażlach Grzegorzowi Sikorskiemu wraz z Urzędem Gminy, Sołtysowi Wsi Brzezówka Leszkowi Banotowi wraz z miejscową Radą Sołecką, wszystkim członkom komisji konkursowej, pani Aleksandrze Leżańskiej z przychodni weterynaryjnej „Olwet”, Janowi Królowi, prezesowi Gminnej Spółki Wodnej za pomoc w załatwieniu za darmo namiotu, pracownicom Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu, przewodniczącej oraz wszystkim paniom z miejscowego KGW, prezesowi, naczelnikowi oraz strażakom z OSP Brzezówka, prezesowi, trenerowi z miejscowego klubu sportowego oraz wszystkim sponsorom, Izie Handzel oraz Ani Mszanik, dziewczynom, które niezawodnie od lat, za darmo, malują twarze naszych małych uczestników.

Fot. Patryk Staroń („Gwiazdka Cieszyńska”)

projekty

rzadowecentrumlegislacji

dziennikurzedowywojslaskiego

dziennikustaw

monitorpolski

 eurlex

 

wios logo

Pochmurno

9°C

Hażlach

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 0.00 km/h

  • 20 Paź 2018

    Miejscowe opady 13°C 5°C

  • 21 Paź 2018

    Miejscowe opady 9°C 3°C

dobry start 2018 baner

500 plus baner

wczk

epuap e87d4

sekap 070e8 

e-Urząd - dodaj do ulubionych!   

eURZAD 8ace2


Jak korzystać z platformy e-Urząd
(film instruktażowy)
 

Portal Informacji Finansowo-Podatkowej Gminy Hażlach
portal ifp2015

System Konsultacji Społecznych
SKS

 

Mapy Gminy

mapa gminyInternetowy Serwer
Danych Przestrzennych

Gminy Hażlach
logo ISDP

Polecamy

Media o nas

"O budżecie gminy Hażlach"
"Złote i diamentowe pary"
"Gmina Hażlach pnie się w górę"
"Kto śpiewa - dwa razy się modli"
"Militaria i historia w Hażlachu"

Galeria zdjęć

Zabytki, ciekawe miejsca